Korupcijos prevencija
2017-2020 m. korupcijos prevencijos programa

Korupcijos plano ataskaita 2014-2016 m.

PRANEŠKITE APIE GALIMĄ KORUPCIJĄ

        VŠĮ Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties administracija yra suinteresuota, kad įstaigoje nebūtų korupcijos apraiškų(kyšininkavimo, papirkimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, tarnybos pareigų neatlikimo, kai  yra siekiama ar reikalaujama kyšio), todėl asmenis, susidūrusius su galimai korupcinio pobūdžio veikla, kviečia netylėti, o apie tai pranešti.

         Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties administracija atkreipia dėmesį, kad Lietuvos respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus nustatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje.

         Apie galimą korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas ar kitas tapataus pobūdžio teisės pažeidimus galite raštu informuoti Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties direktorių. Ant voko ar rašto būtina nurodyti asmeniškai direktoriui, VŠĮ Šakių greitosios medicinos pagalbos stotis, Bažnyčios 37 Šakiai.

Kreipiantis raštu pageidautina nurodyti:

     .    vardą, pavardę;

     .     gyvenamosios vietos adresą (atsakymui pateikti);

     .    greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojo, kurio veiksmai skundžiami vardą, pareigas;

     .     skundžiamus veiksmus, kuriais pasireiškia korupcinio pobūdžio nusikalstama veikla, taip pat vietą, laiką, aplinkybes, asmenis, galinčius patvirtinti aplinkybes, ir kitas, Jūsų manymu, reikšmingas aplinkybes .

        Asmenys, pageidaujantys tiesiogiai kreiptis į sveikatos apsaugos ministerijos Korupcijos prevencijos skyrių, priimami Sveikatos apsaugos ministerijoje, Vilniuje , Vilniaus g.33,  422   kabinetas (telelefonai; 266 14 95, 260 47 08).

 

        Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties administracija atkreipia gyventojų dėmesį, kad Sveikatos apsaugos ministerija neturi teisės ir įgaliojimų tirti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas. Tokias teises turi Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau – STT). STT atskleidžia ir tiria Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas: kyšininkavimą (225 straipsnis), tarpininko kyšininkavimą (226 straipsnis), papirkimą (227 straipsnis), piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimą (229 straipsnis) ir kitas STT įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje įvardytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas, kai tokių veiklų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą.

 

     STT apie korupciją galima pranešti:

(850)266 33 33 (taip pat ir poilsio dienomis);

Asmenys, pageidaujantys tiesiogiai kreiptis į STT pareigūnus, priimami STT Administravimo valdybos Pareiškimų nagrinėjimo skyriuje, esančiame Vilniuje, A. Jakšto g. 6 arba STT teritoriniuose padaliniuose:

 

INFORMUOJAME

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA PRAŠO JUS BŪTI PILIETIŠKUS: INFORMUOKITE APIE KORUPCIJOS ATVEJUS ANONIMIŠKAI SKAMBINDAMI NEMOKAMU TELEFONU:  8 800 66 004

VISI LIETUVOS GYVENTOJAI GALI ANONIMIŠKAI PRANEŠTI APIE KORUPCIJOS ATVEJUS ASMENS SVEIKATOS  PRIEŽIŪROS ĮSTAIGOSE:

VISA GAUTA INFORMACIJA  BUS ATIDŽIAI  ĮVERTINTA  IR PATEIKTA  ATITINKAMAI  KOVOS SU KORUPCIJA INSTITUCIJAI. NEMOKAMAS  ANONIMINIS  PASITIKĖJIMO TELEFONAS  Į NACIONALINĘ  SVEIKATOS  APSAUGOS SISTEMĄ  ĮNEŠ  DAUGIAU KONTROLĖS,  SKAIDRUMO  IR  ATSAKOMYBĖS.

VšĮ.  ŠAKIŲ GREITOSIOS MEDICINOS  PAGALBOS STOTYJE KORUPCIJOS  PREVENCIJOS  KLAUSIMAIS  GALITE  KREIPTIS EL. PAŠTU: gmps@sakiai.com , arba telefonu  8 345 60594

VISA GAUNAMA INFORMACIJA  NAUDOJAMA KORUPCIJOS  PREVENCIJOS  TIKSLAIS. UŽTIKRINAME  ASMENS DUOMENŲ  IR  SUTEIKTOS  INFORMACIJOS  KONFIDENCIALUMĄ.

 

GERBIAMI PACIENTAI

 

ŠAKIŲ GREITOSIOS MEDICINOS PAGALBOS STOTIES MEDIKAI BŪTINOSIOS MEDICINOS PAGALBOS PASLAUGAS TEIKIA NEMOKAMAI.

 

UŽ SUTEIKTĄ BŪTINĄJĄ MEDICINOS PAGALBĄ IŠ JŪSŲ NEGALI BŪTI REIKALAUJAMA UŽMOKESČIO.

 

ATSIDĖKOTI MEDIKAMS UŽ SUTEIKTĄ PAGALBĄ GALITE MALONIA ŠYPSENA, GERU ŽODŽIU, PADĖKA, RANKOS PASPAUDIMU, BET NE PINIGAIS.

 

NEŽEMINKITE SAVO IR MEDIKŲ ORUMO, NEPAŽEISKITE ĮSTATYMO!

 

SUSIDŪRĘ SU KORUPCIJOS APRAIŠKOMIS IR NETIMKAMU ŠAKIŲ GREITOSIOS MEDICINOS PAGALBOS STOTIES DARBUOTOJŲ ELGESIU SKAMBINKITE TEL. 8-34560594, EL. P. gmps@sakiai.com

VšĮ ŠAKIŲ RAJONO GREITOSIOS MEDICINOS PAGALBOS STOTIES VADOVO KREIPIMASIS Į PACIENTUS

 

GERBIAMI GMPS PACIENTAI!

Geriausia padėka mums – pagarbus Jūsų elgesys, nuoširdi šypsena bei geras žodis. Informuojame, jog teisinę atsakomybę užtraukia ne tik neteisėto atlygio (piniginio, daiktinio ir kt.) paėmimas, tačiau ir jo davimas. Raginame neoficialiaias mokėjimais nežeminti nei savo, nei medicinos darbuotojo orumo, o susidūrus su korupcijos faktais informuoti įstaigos administraciją, atsakingą asmenį už korupcijos prevenciją ar Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą.

Kviečiame visus pacientus už suteiktą pagalbą atsidėkoti geru žodžiu, tvirtu rankos paspaudimu, nuoširdžia Jūsų šypsena ar ištartu žodžiu AČIŪ.

 

 

Direktorius                                                                      Rimgaudas Juozas Lebedžinskas